Jitka Herzánová

zpět na seznam lektorů

Jitka Herzánová

Jitka Herzánová

Já jsem prostě já - říká Jitka sama o sobě. Toto zjištění jí trvalo necelých 30 let a 50 procestovaných zemí. Svět považuje za úžasné místo pro nacházení nových cílů a motivací. Sama sebe hodnotí jak přísnou optimistku.
Vystudovala gymnázium zaměřené na jazyky v Třebíči na Vysočině, odkud pochází a kde dodnes ráda navštěvuje rodiče. Poté získala titul BcA na vysoké škole v Praze, kde studovala tvůrčí psaní a publicistiku i britskou a americkou angličtinu.
Již od 18 let strávila každou volnou chvilku cestami stopem po Evropě za účelem poznat co nejvíce. Po promoci se vydala na roční pracovně cestovní pobyt na Nový Zéland, aby zkusila něco nového, užila si krásné přírody a vyzkoušela své limity v pracovním životě. Její novozélandské dobrodružství se nakonec protáhlo téměř na 3 roky a ona se stále nedokázala vzdát cestování. Zvolila proto kariéru delegátky cestovní kanceláře. Jitku velmi pozitivně ovlivnila především její zimní delegatura v Indii. V Indii si uvědomila, že schopnost žasnout nemusí nutně znamenat být neznalá či naivní, nýbrž se jedná o jeden z nejpřirozenějších hnacích motorů v každodenním životě. Protože Jitka celou svou duší miluje sdílení nabytých zkušeností, velice ráda, pokud zrovna nepobývá v zahraničí, předává své jazykové schopnosti studentům v Hampsonu.
Kromě češtiny a angličtiny hovoří plynně německy a španělsky. Dohovoří se i francouzsky a řecky. Kamarádi o ní říkají, že je šílená nebo neuvěřitelná. Ona si myslí, že je spíš hodně svoje. Výuce angličtiny se věnuje již od střední školy a za jeden ze svých velkých úspěchů považuje, že naučila angličtinu i svou spíše vědecky než jazykově založenou pětašedesátiletou maminku. Jitka je trpělivá lektorka, která se umí vcítit do jednotlivého klienta a jeho typu nadání. Pro samoučení jazyků používala metodu VZUM (Zapomeň na všechny, co Ti kdy tvrdili, že na něco nemáš, Uvědom si, že dokážeš všechno, Měj se v úctě). Jako vášnivá čtenářka čte většinou v originále. Díky jejím cestám baví své přátele přecházením z novozélandského do anglického, skotského či irského přízvuku. Miluje jazyk jako takový a vždy jí vnitřně naplní, pokud dokáže pro danou věc nadchnout i ostatní. Dle hodnocení jejího okolí se jí to většinou daří.
Jitka se narodila jako levačka, ale díky určitým životním okolnostem píše povětšinou pravou. Věří, že každý člověk, pokud něco doopravdy chce, tak toho dosáhne. Napoprvé, napodruhé, …... To jí naučilo mládí prostopované po Evropě. Nevěří úplně na talenty, spíše na schopnost člověka věřit, že by se v určitém oboru mohl a chtěl zrealizovat. Má ráda lidi. Miluje moře a je na něm závislá. Dlouhé procházky bosky v písku či několikahodinové plavání dovedou vyřešit sebekomplikovanější situaci. Za naprosto naplněný den považuje mimo jiné ten, kdy vidí jak východ, tak i západ slunce. Miluje zvířata. Jitka má ráda upřímnost, nové výzvy, knížky, přírodu, pohyb, logické problémy, jazyky, orientální vůně, cestování, moře a mořské plody. Nemá ráda negativní manipulaci, polopravdy, agresi a chleba. Lidé o ní říkají, že není normální a že zajít s ní na pivo je lepší než kino. A že působí jako celek. Sama o sobě říká - Já jsem já.


Nepřehlédněte

V.I.P. English

V.I.P. English

Výrazný pokrok v angličtině pro každého, kdo vyžaduje jistotu a mimořádnou péči.

přejít na web

Rodinné konstelace

Rodinné konstelace

Výborné pro každého, kdo se zajímá o řešení svých životních problémů.

přejít na web

Pearson Test

Pearson Test

Mezinárodně platné zkoušky z angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson.

přejít na web