Iva Sudíková

zpět na seznam lektorů

Iva Sudíková

Iva Sudíková

Iva měla talent na jazyky už od malička. Již na střední škole si přivydělávala jako tlumočnice z angličtiny, což nebylo v dobách hluboké totality a nadvládě ruštiny vůbec běžné.
Protože na sobě pozorovala i nemalé pedagogické schopnosti, tak po studiích na Vysoké škole ekonomické v Praze zvažovala učitelskou kariéru. Absolutorium postgraduálního studia učitelství pro střední školy ji tuto možnost otevřelo, nicméně v podmínkách socialistického školství ji nakonec nevyužila a pracovala jako odborná tlumočnice v oddělení implementace řídících systémů automobilky Škoda. Zde absolvovala mnoho zahraničních studijních pobytů.

Prostřednictvím svých anglických kolegů měla ještě před rokem 1989 přístup k moderním zahraničním učebnicím angličtiny, které využívala k výuce svých dětí a přátel. Získala jedinečnou zkušenost, že moderním, nenásilným způsobem lze učit děti cizí jazyk už od nejútlejšího věku. A že i pro dospělé může být učení zábavné.

To ji vedlo k tomu, že hned po listopadu 1989 se začala věnovat výuce angličtiny profesionálně. V suterénní místnosti založila první soukromou jazykovou školu v Mladé Boleslavi a jako první v tehdejším Československu začala vyučovat angličtinu předškolní děti. Jazyková škola, která se od roku 1993 jmenuje Hampson, současně začala rozvíjet velmi intenzivní výuku dospělých.

Od roku 1997 vede Iva Institut pro zrychlené učení Hampson na Ptýrově, kde se specializuje právě na velmi intenzivní pobytovou výuku angličtiny.

Iva ráda vaří a ještě radši je venku na čerstvém vzduchu. Má ráda knížky a filmy, ráda poznává nové lidi a nové věci. Miluje svých pět vnoučat. Mezi její koníčky patří cvičení, jóga a lyžování.

A hlavně se chce pořád něco nového dozvídat, objevovat …. a taky tancovat a zpívat.


Nepřehlédněte

V.I.P. English

V.I.P. English

Výrazný pokrok v angličtině pro každého, kdo vyžaduje jistotu a mimořádnou péči.

přejít na web

Rodinné konstelace

Rodinné konstelace

Výborné pro každého, kdo se zajímá o řešení svých životních problémů.

přejít na web

Pearson Test

Pearson Test

Mezinárodně platné zkoušky z angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson.

přejít na web