Pavla Vohánková

zpět na seznam lektorů

Pavla Vohánková

Pavla Vohánková

Angličtina je první koníček, který si Pavla vybavuje a který jí nikdy nepustil. Začala se jí učit ve čtyřech letech a nadchla jí tolik, že to ovlivnilo výběr základní školy. Tak se ocitla na jazykovce, kde začínala ještě s povinnou ruštinou, kterou však změna režimu záhy dovolila nahradit svobodně zvolenou angličtinou. Její lásku k anglickému jazyku nejvíce prohloubil středoškolský profesor Bohumil Šuráň, pedagogická legenda mladodoboleslavska, budiž mu země lehká.
Pavla vystudovala filosofii a sociologii na Univerzitě Palackého. Svoji kvalifikaci si poté rozšířila postgraduálním studiem učitelství. Po ukončení studia ji nejprve pohltila věda a představa akademické dráhy. Tyto představy se záhy rozhodla vyměnit za velkou rodinu a většinu času dnes věnuje svým čtyřem dětem a manželovi.
Během studií jako dobrovolník trávila léto v různých koutech světa, nejprve jako účastník, později jako organizátorka workcampů, nakonec se pravidelně na jeden měsíc v roce vracela do jednoho dětského domova na ruském venkově. S dětmi, za kterými jezdila, nyní už dospělými, udržuje kontakty dosud, velmi jí přirostly k srdci. Absolvovala také studijní pobyt v USA a několik kratších pracovních zahraničních pobytů v Evropě. Během školy a po škole pracovala pro Člověka v tísni, Charitu a několik organizací pomáhající uprchlíkům v ČR. Dlouhodobě se věnuje vzdělávání všech věkových kategorií. Učila děti ze základních i středních škol, má zkušenosti i s výukou na vysoké škole.
Svoji touhu efektivně doprovázet lidi na jejich cestě za životní změnou naplňuje kromě výuky angličtiny také jako kvalifikovaný kouč. Je držitelkou mezinárodní certifikace kouče pro metodologii koučování podle pravidel mozku - Results Coaching, Austrálie.
Má ráda moře, hory, nejvíce ty české. Několik let skákala padákem a běhala orientační běh. Největší relaxací je pro ni sauna. Inklinuje k číslům, tabulkám, racionalitě. Miluje anglickou i neanglickou literaturu. Její nejoblíbenější autoři jsou Jan Čep, Flannery OConnor, Marcel Jouhandeau, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Henri Pourrat a J. R. R. Tolkien.


Nepřehlédněte

V.I.P. English

V.I.P. English

Výrazný pokrok v angličtině pro každého, kdo vyžaduje jistotu a mimořádnou péči.

přejít na web

Rodinné konstelace

Rodinné konstelace

Výborné pro každého, kdo se zajímá o řešení svých životních problémů.

přejít na web

Pearson Test

Pearson Test

Mezinárodně platné zkoušky z angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson.

přejít na web