Proč používáme v Hampsonu zážitkové učení?

Učení u nás v Hampsonu není jednostranný proces předávání vědomostí „vševědoucího“ lektora „nevědoucím“ účastníkům kurzu, ale je založeno na osobní aktivitě a prožitcích všech zúčastněných. Zážitky vznikají při reálných i modelových činnostech a situacích, které pro účastníky našich kurzů připravujeme. Ani v zážitkových kurzech však v programu nikdy nechybí práce s učebnicí, výklad gramatiky, běžné procvičování, propracovaná komunikační cvičení a projekty.

Divadlo v angličtině

Divadlo v angličtině

Podle vědeckých výzkumů převážná část našeho poznání (cca 80 %) pramení z vlastních zážitků, které si vědomým či podvědomým zpracováním transformujeme do podoby obecného poznatku. Ten zůstává v naší paměti a následně se jím řídíme.

Proto vás učíme „na vlastní kůži“. Sami na sobě poznáte to, co věda ví už dávno: člověk si nejvíce pamatuje ne to, co slyšel, viděl či přečetl, ale to, co osobně zažil. Ukázalo se, že člověk si zapamatuje průměrně 10 % toho, co četl, 20 % toho, co slyšel vyprávět a 30 % toho, co viděl na vlastní oči. Jsme schopni si však zapamatovat až 90 % toho, co jsme zažili na vlastní kůži.

Skutečnost, že nejefektivnější je pro učení autentický prožitek či vlastní zkušenost, je tedy podmíněna množstvím lidských smyslů, které jsou v případě zážitkového učení do procesu zapojeny. Naše zážitkové učení angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson na Ptýrově má vliv na celého člověka – prostřednictvím myšlenek, pocitů a fyzické aktivity.

Lanová dráha s anglickým instruktorem

Lanová dráha s anglickým instruktorem

A věřte, že u nás toho zažijete opravdu hodně. Samozřejmě, že vše v angličtině. Velmi intenzivní výuku angličtiny jsme citlivě okořenili například outdoorovými aktivitami, živými prezentacemi, činnostmi zaměřenými na sebemotivaci a osobní růst a v neposlední řadě například společným vařením s rodilými mluvčími.

Náš způsob učení citlivě přináší umělecké prvky do metodiky vyučování a stimuluje tak vaši kreativitu. Všichni zúčastnění – vaši lektoři i vy – se často stáváte herci i diváky současně. Kreativita je něco, co nám bylo v dětství přirozeně vlastní. Jako malé děti jsme se všichni považovali za umělce. Svět nám připadal jako báječná a skvělá hra. Každý okamžik našeho života nabízel rozmanité příležitosti vyzkoušet něco nového. Byl to přirozený a efektivní způsob učení.

Přenesme se v duchu do tohoto období. Načerpáme tak novou energii a znovuobjevíme své skryté schopnosti. Na své cestě nebudete sami. Lektoři našich kurzů jsou lidé velmi vstřícní, trpěliví a laskaví. Pro tento typ výuky prošli speciálním výcvikem a vše, co při výuce dělají, dělají pro vaše rychlé pokroky ve studiu cizího jazyka. Mají v tom letité zkušenosti. Už víc než dvě desetiletí vás učí náš mezinárodní tým angličtinu zážitkem.

Internátní kurzy

Pobytové kurzy na Ptýrově

Týdenní velmi intenzivní internátní kurzy angličtiny se konají v malé vesnici Ptýrov poblíž Mladé…

více informací

Zážitky pro kolektivy

Zážitková angličtina pro kolektivy

Komunikace s anglickým instruktorem na laně lezecké stěny, instruktáž v angličtině při rituálu…

více informací

Reference

Reference

Není náhoda, že v řadě našich spokojených klientů nechybí jméno čtyřnásob- ného olympijského…

více informací


Nepřehlédněte

V.I.P. English

V.I.P. English

Výrazný pokrok v angličtině pro každého, kdo vyžaduje jistotu a mimořádnou péči.

přejít na web

Rodinné konstelace

Rodinné konstelace

Výborné pro každého, kdo se zajímá o řešení svých životních problémů.

přejít na web

Pearson Test

Pearson Test

Mezinárodně platné zkoušky z angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson.

přejít na web